Clic
Clic
Clic


   
 
 

Everybody Wants to Rule the World
Presentation in Vilnius

from 09 November 2007 to 13 January 2008


Presentation of the film Everybody Wants to Rule the World at CAC Vilnius (Lithuania)

Kartu su paroda „Holiday in“ ŠMC antro aukšto fojė erdveje startuoja ir paralelinis projektas Everybody Wants to Rule the World – tai filmas, kuriame šiuolaikinio meno kuratoriai iš skirtingų šalių pasakoja apie savo darbą.

Šis filmas sukurtas kaip knygos Harald Szeemann. Individual Methodology atgarsis. Knygą – Šveicarijos parodų kuratoriaus darbo metodų tyrimą – parengė kuratorių mokyklos Ecole du Magasin (Grenoblis, Prancūzija) 16-oji laida. Kad tyrimas būtų labiau susijęs su šiandienos kuratorine praktika, rengėjai nusprendė pakalbinti šiuolaikinio meno atstovus apie jų veiklos specifiškumą.

2007-ųjų metų Liono bienalės kontekstas puikiai tiko eksperimentinio projekto filmavimui: lygiai prieš dešimt metų, 1997-aisiais, Haraldas Szeemannas vienas kuravo šią bienalę, kurios tema buvo Kiti (L’Autre); šįmet bienalės kuratoriai Stéphanie Moisdon ir Hans Ulrich Obrist pasirinko žaidimo strategiją: jie pakvietė penkiasdešimt kuratorių – žaidėjų – kurie savo nuožiūra išrinko po vieną menininką.

Lanksti bienalės forma leido projekto autoriams sužaisti savo žaidimą jau vykstančio žaidimo rėmuose. Dvi dienas trukusio atidarymo metu bienalėje nedalyvaujantys šiuolaikinio meno atstovai (džiokeriai) buvo kviečiami prieš kamerą papasakoti apie jų darbo specifiškumą. Dalyviai turėjo laikytis projekto autorių nustatytų taisyklių: atskyti į vienintelį pateiktą klausimą: “Kas daro jūsų kuratorinę veiklą unikalia?”. Atsakymai neturėjo viršyti dešimties minučių; jokių kitų klausimų nebuvo užduota. Visi šie trumpi atsakymai ir sudaro filmą. Filmas buvo sumanytas kaip nemokslinė, neužbaigta, nehomogeniška apklausa, nuomonių rinkinys, veikiantis kaip gandas. Atsakymai palikti tokie, kokie jie ir buvo, neredaguoti. Visi dalyviai pasirodo tokia pačia eilės tvarka, kokia ir buvo nufilmuoti, kalba anglų ir prancūzų kalbomis.

Šis projektas yra kolektyvinis darbas, kuris toliau bus rodomas įvairiuose geografiniuose, kalbiniuose ir instituciniuose kontekstuose.

Julija Čistiakova

see the CAC Vilnius website


CAC Vilnius

CAC Vilnius

CAC Vilnius

Opening ceremony


 

>> Related Articles >> Articles liés